Istlada Taş Ev

HAKKIMIZDA

 

 

 

Istlada Taş Ev, Demre Kapaklı Mahallesinde Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi içindeki 3300 m2’lik bahçeye, geleneksel Akdeniz mimarisi ile modern mimarinin birleşimi sonucu yapılmış 2021 yılında hizmet vermeye başlamış apart şeklinde planlanmış iki katlı bir taş evdir.

Istlada Taş Ev adını Likya Uygarlığından almaktadır. Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi içinde Likya Uygarlığına ait çok sayıda antik yerleşim yeri vardır. Kapaklı’daki Likya Uygarlığından kalma antik yerleşim yerinin adı da Istlada’dır. Istlada Antik Kentini, Üçağız –Demre arasında yürüyen Likya Yolu yürüyüş tutkunları Gökkaya Koyu’nun doğusunda görebileceklerdir. Istlada Taş Evdeki isimlendirmeler tamamen yerel tarih ve yerel coğrafi isimler dikkate alınarak belirlenmiştir. Bundan sonra da böyle devam edecektir.

 

 

 

Istlada Taş Ev, Akdeniz ikliminin doğal bitki örtüsü ile çevrili bakir bir bölgede zeytin , keçiboynuzu,kekik , çalba,badem ağaçlarının yer aldığı bir bahçede yapılmış olup konumu itibarıyla , Kekova Adasına , Gökkaya Koyuna , Çamlıca Koyuna , Buzağılık Koyuna ve Demre Çayağzı Limanına yukarıdan bakan , sahip olduğu eşsiz panoramik manzarası ile misafirlerine doyumsuz bir gün doğumu ve gün batımı sunmaktadır. Istlada Taş Evdeki , Gökkaya, Çamlıca ve Buzağılık isimli odalar isimlerini bu koylardan almaktadır.

Istlada Taş Ev, sahip olduğu eşsiz konumu ile Üçağız , Kale Köy’e (Simena) ve Demre ilçe merkezindeki Myra’ya , Likya Uygarlıkları Müzesine ,Noel Baba Kilisesine , Taşdibi Plajına , Çayağzı Plajına 10-15 km, Kaş’a 45 km uzaklıkta olup bölgedeki pek çok yere çok kolay ulaşılabilecek bir noktadadır.

 

 

Istlada Taş Ev , zemin +1. kat olmak üzere 2 katlı bir taş evdir. Zemin katta 3 oda , 1. katta 3 oda olmak üzere 6 odadan ibarettir. Mimari yapısı itibarıyla zemin. kattaki bir oda salon mutfak şeklinde ortak kullanım alanı olarak planlanmış olup 5 ayrı ailenin birbirinden bağımsız olarak kalabileceği bir yapıya sahiptir.

Istlada Taş Evde misafirlerimiz kendi odalarının mutfaklarında her türlü yiyeceği hazırlayabileceği gibi istemeleri halinde yöresel yemek lezzetlerini de tadabilecekler, hatta misafirlerimiz istemeleri halinde bahçemizde mevsime göre yürütülen tarımsal faaliyetlere de katılabileceklerdir.Istlada Taş Evde önceliğimiz misafirlerimizin memnuniyetidir. Misafirlerimizin sessiz , sakin bir ortamda , doğa , deniz ve Akdeniz kültürü ile baş başa huzur içinde dört mevsim eşsiz bir tatil geçirmeleri temel hedefimizdir.

Istlada Taş Ev , sahip olduğu doğal mimari yapısı , eşsiz panoramik manzarası , güler yüzlü işletme anlayışıyla misafirlerine unutulmaz bir tatil yaşatmak için sizleri beklemektedir.

Konuşmayı başlat.
Bilgi? Rezervasyon
Hızlı Rezervasyon
Merhaba! Rezervasyon yapmak için konuşmayı başlatın.
Call Now Button